Okul Güvenliği Standartları

Pendik | kurtköy | özelgüvenlik | güvenlik görevlisi | okul güvenliği | hastane güvenliği

 

OKUL GÜVENLİĞİ STANDARTLARIMIZ.

 

*Okullarımıza gelen ziyaretçilerin içeri alınmaları ancak güvenlik görevlilerimiz tarafından ziyaretçi defterine kimlik kayıtları işlenmek ve ziyarete geldikleri kişinin bilgi ve onayı alınmak şartıyla mümkün olabilmektedir. 

 

*Tüm velilerimizin okula girişlerinde sene başında kendilerine verilen “veli giriş kartlarını” göstermesi istenmekte, hatta bazı durumlarda kendilerinden talep edilebilecek kimlik belgelerini de yanlarında taşımaları gerekmektedir. Velilerimizden öğrencilerimizin güvenliği açısından önemsenen bu uygulamaya yardımcı olmaları beklenir. Giriş kartı eksik ve/veya kayıp olan velilerimiz okul yönetiminden kartlarının yenilenmesini talep etmelidir. Velilerimiz, eşleri için de bir kart çıkarılmasını istemeleri durumunda bu taleplerini yönetime bir dilekçe ile iletmelidir.

 

*Okullarımızda giriş ve çıkışlarda ziyaretçi denetiminin kolaylaştırılabilmesi için “ziyaretçi yaka kartı” uygulaması yapılmaktadır. Güvenlikten giriş yapan ziyaretçiler, güvenliğe kimliklerini bırakıp karşılığında ziyaretçi yaka kartı alarak giriş yapabilir.

 

*Okul ders saatleri içinde dışarıdan gelen hiçbir araca okul bahçesine giriş ve/veya park izni verilmemektedir. Okul çıkış saatlerinde ise –fiziki yapısı uygun olan okullarımız- yalnızca araçlarında “AİT OLDUĞU OKUL BİLGİSİ ” etiketi bulunan veli araçlarına giriş ve/veya park izni verilebilir.

 

*Okul yönetimi ve güvenlik görevlileri okul yakınlarında park etmiş şüpheli araçlar hususunda dikkatli olmak ve gerekli görülen durumlarda polise bilgi vermekle yükümlüdür.

 

*Öğrencilerin herhangi bir nedenle ders saati sonra ermeden çıkması ancak ilgili müdür yardımcısının düzenleyeceği izin kağıdı ile mümkün olabilir. Böyle bir durumda öğrenciyi almaya gelen veli "Veli Kimlik Kartı"nı Özel Güvenlik Görevlilerine göstermekle yükümlüdür.